Nieuwe Europese Kleineondernemersregeling vanaf 1 januari beschikbaar

Url gekopiëerd!
Nieuwe Europese Kleineondernemersregeling vanaf 1 januari beschikbaar

Vanaf 1 januari kunnen ondernemers met een EU-omzet tot maximaal 100.000 euro gebruikmaken van de Europese Kleineondernemersregeling (EU-KOR). Met deze regeling hoeven zij geen btw in rekening te brengen aan klanten in andere EU-landen. Hierdoor vervallen ook de btw-aftrek en de verplichting tot het doen van een btw-aangifte.

Wel moeten ondernemers elk kwartaal een overzicht van hun totale EU-omzet indienen bij de Nederlandse Belastingdienst.

Euro boot

Wat verandert er vanaf 2025?

Tot nu toe konden Nederlandse ondernemers niet deelnemen aan een kleineondernemersregeling in andere EU-landen. Vanaf 1 januari 2025 wordt dit wel mogelijk. Op die datum maakt de Europese Commissie per land de nationale omzetgrenzen bekend.

Voorwaarden voor deelname aan de EU-KOR

Om in aanmerking te komen voor de EU-KOR moeten ondernemers voldoen aan de volgende vier voorwaarden:

  1. Het bedrijf is gevestigd in Nederland.
  2. De omzet blijft binnen de grenzen van de EU-landen waarvoor de regeling wordt gebruikt.
  3. De totale jaaromzet binnen de EU bedraagt maximaal 100.000 euro per kalenderjaar.
  4. De ondernemer maakt geen gebruik van de Invoerregeling.

Aanmelden voor de EU-KOR

Aanmelden kan vanaf 1 januari via Mijn Belastingdienst Zakelijk. Ondernemers kunnen daarbij aangeven voor welke EU-landen zij de regeling willen toepassen. Deelname is pas mogelijk nadat de aanmelding is goedgekeurd door zowel de Nederlandse Belastingdienst als de belastingdienst van het betreffende EU-land.

Meer informatie?

Pauline Bloemberg-Hirs helpt je verder.
Vul het formulier in of neem direct contact op!

Pauline Bloemberg-Hirs

Pauline Bloemberg-Hirs

Partner

Stel je vraag

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.